دکوراسیون داخلی مناسب رستوران و کافی شاپ ها

دکوراسیون داخلی منزل آپارتمان طراحی منحصر بفرد

دیزاین داخلی اپن و داخل منزل با چرم

کاهش سر و صداهای مزاحم

بستن منافذ عبور صدا، جلوگیری از انعکاس صوت، دستگاه های پخش صوت به دیوار نچسبند، استفاده از جاذب های صوتی برای کف،سقف و دیوارو استفادهاز عایق های صوتی آکوستیکی

چندین روش برای کاهش صدا وجود دارد از جمله شامل:

الف)  در مرحله اول باید منافذ عبور صدا را پیدا کرده ، آنها را عایق بندی و مسدود نمایید. محل هایی مانند فاصله بین قسمت پایین درب ها و کف زمین، کانالهای تهویه و … از این جمله هستند.

ب) جهت کاهش میزان انعکاس صدا، سعی کنید کف اطاق با فرش، موکت یا هر نوع پوشش پرزدار دیگر پوشش داده شود. این کار ضمن کاهش میزان انعکاس صدا ، با گرفتن انرژی صوت ، یک نوع عایق صوتی است که مانع از انتقال آن به طبقات پایین تر نیز می شود.

ج) درصورت امکان در دیوارها ،سقف و کف از عایق های صوتی دیوار استفاده نمایید . در صورت عدم دسترسی به عایق صوتی می توان از عایق های حرارتی نظیر پشم شیشه استفاده کرد .

د) اتصال مستقیم دستگاههای صوتی، مانند بلندگو به دیوار، سقف یا زمین کار نادرستی است . این دستگاهها باید همراه با پایه استفاده شوند و یا با طنابهایی به سقف متصل گردند .درصورتی که اجبارا باید آنها را در کف قرار دهید ، از سه یا چهار لایه پارچه کلفت و پرز دار بعنوان عایق در زیر آنها استفاده کنید.

د) صدا در صورتی که انعکاس پیدا نکند طبیعی تر خواهد بود . بنابراین تا می توانید دیوارها، سقف و کف را با موادی که جاذب صوت هستند بپوشانید. این کار بخصوص برای پنجره ها که امکان عایق بندی خوبی ندارند می تواند مفید باشد ، زیرا مانع از خروج صدا از طریق آنها نیز می شود. پرده های پرز دار ، کلفت و سنگین علاوه بر کاهش میزان انعکاس صدا ، انرژی صوت را نیز جذب می کنند.

ه) برای رسیدن به شرایط انعکاس نزدیک به صفر در دیوارها ، آنها را با بلوکهای مخصوص آکوستیک ( عایق های صوتی آکوستیک ) می پوشانند . اینگونه پوششها سبب می شوند ، که کیفیت صدا در تمام نقاط محیط تقریبا یکسان و نزدیک به صدای اصلی باشد . اگر چنین طرحی برای اتاق خود دارید و تمایل به صرف هزینه زیاد ندارید، می توانید از کارتن های تخم مرغ استفاده کنید . پاسخ فرکانسی و رفتار آنها تقریبآ شبیه به بلوکهای آکوستیک است.,